Štěňátka:

Bílý ovčák se mnou kráčí životem od března 1995. První štěňátka tohoto úžasného plemene se u nás narodila o dva roky později. Svoje znalosti a nabyté zkušenosti stále rozvíjím a také předávám majitelům našich štěňat. Chov psů je mým celoživotním koníčkem a velkou vášní. Každý vrh velmi pečlivě plánuji, ať se jedná o sestavení chovného páru s cílem odchovat zdravé, povahově vyrovnané a exteriérově vydařené potomky, nebo o zajištění ideálních podmínek pro odchov s celodenní péčí o matku a štěňátka po celou dobu až po předání novému majiteli - na tom se podílí celá naše rodina.
Ač se chovem zabýváme už řadu let, nejsme velkochovatelé, náš chov je zájmový s důrazem na pohodu zvířat, zdraví, péči a kvalitu. Standardně odchováváme jeden vrh ročně, občas dva vrhy a to nejčastěji, když se jedná o poslední vrh jedné fenky a první vrh druhé.
K naší velké radosti se na nás s žádostí o štěňátko opakovaně obracejí majitelé, kteří psího kamaráda od nás již mají nebo v minulosti měli. Rodin se dvěma potomky z naší CHS je již nepočítaně a přibývají ty, které si v průběhu let pořizují již naše 3. štěňátko. Radost a spokojenost je oboustranná.


Nový majitel přebírá štěňátko řádně odčervené, naočkované a čipované. Dále majitel ke štěňátku dostává europas (slouží jako mezinárodní očkovací průkaz a cestovní doklad v rámci Evropské unie), kupní smlouvu, soupis informací k péči o štěně z naší CHS, informační brožuru klubu a dárkový balíček od výrobce granulí. Průkaz původu zasíláme doporučeně na adresu majitele ihned po obdržení z Plemenné knihy. Majitelům poskytujeme poradenství po celý život pejska.Vrh „J“ Donnevara

7 pejsků, 3 fenky, nar. 15. 6. 2023

Niki svůj první porod zvládla v úplné pohodě, štěňátka na svět přicházela snadno a plynule, celkově byl porod od začátku do konce, od prvního po poslední štěňátko, takový krásný „učebnicový“. Niki je starostlivá pečující máma. Štěňátka jsou nádherná a velmi kontaktní. Pěkně prospívají a rovnoměrně přibývají na hmotnosti. Již od prvních dnů všechna s mimořádně krásným pigmentem.

PsiFenky
 JACK  JENNY 
 JAIMIE  JESSIE 
 JAYDEN  JOYCE 
 JEFFREY 
 JERRY 
 JORDEN 
 JUSTY PŘIJÍMÁME REZERVACE, VOLNÍ PEJSCI S MOŽNOSTÍ VÝBĚRU. K ODBĚRU OD 10. SRPNA 2023.


Kontaktujte nás prosím telefonicky (pracovní dny po 18. hodině, víkendy, svátky celodenně) nebo e-mailem.
M: Heavenly Nico Donnevara – polodlouhá srst, 62 cm, HD A, ED 1, MDR1 +/+, DM N/N

Výborná, Velmi nadějná

Mladá přátelská, velmi milá a veselá fenka milující lidi. Nadšená aportérka, skvělý rodinný společník, výborný hlídač, parťák na túry i do společnosti.O: Highlander Artay of Highland – dlouhosrstý, 60 cm, HD A, ED 0, OCD N/N, LTV normální, SA 0 – negativní, MDR1 +/+, DM N/N

CAJC, BOJ

Highlander je mladý temperamentní pes s pozitivní přátelskou povahou. Nyní se s majitelkou věnují agility a moc je to baví. Při účasti na svých prvních závodech se umístili na 3. místě z 30 zúčastněných týmů. Jeho typickými rysy jsou nadšení do akce, stále veselý výraz a mimořádně tmavý pigment. Zároveň je oddaným rodinným psem.


Očekáváme, že štěňátka z tohoto spojení budou zdraví temperamentní jedinci s vlohami pro mnohé psí sporty a veselými přátelskými povahami pro úlohu skvělých rodinných psů. Exteriérově ušlechtilá, správných proporcí, velmi tmavých očí a dokonalé celoroční pigmentace, s předpoklady pro výstavy i chov.. Po rodičích budou MDR1 a DM negativní.Fotky štěňátek Další foto Highlandera Rodokmen štěňátek
Vrh „I“ Donnevara

3 pejsci, 4 fenky, nar. 12. 4. 2023

Poslední vrh naší úžasné Britney. Všechna štěňátka mají své domovy v ČR. Opět jsme měli to potěšení setkat se s dávnými přáteli, neboť Isabella je dalším štěňátkem od nás v rodině paní veterinářky Petry. Doma ji přivítala šestiletá sestřenice Cynthia Donnevara. Také na Daxe ve Zlínském kraji čekal bílý ovčák. Incarra odcestovala na západ republiky s rodinou, která měla v minulosti 2 bílé fenky. Ostatní štěňátka odjela rovněž s natěšenými majiteli rozdávat radost jejich rodinám. Všichni se snadno a rychle zabydleli a s majiteli jsme v kontaktu. Holčička Iness se stala novým milovaným členem naší domácnosti.

Od narození po celou dobu růstu velmi pěkný vyrovnaný vrh velkých štěňátek (porodní váhy 500 - 600 g). Britney je skvělá máma, která se, jako u předchozích vrhů, o rodinku opět vzorně starala. Štěňátka s vynikající pigmentací. Po rodičích s výbornými zdravotními předpoklady a vlohami k všestrannému uplatnění.


PsiFenky
 IBERRY - krátkosrstý (PDS)  INCARRA - krátkosrstá (PDS) 
 INKY DAX - dlouhosrstý  INESS - krátkosrstá (PDS) 
 IRVING RUSTY - krátkosrstý (PDS)  ISABELLE - krátkosrstá (PDS) 
  ISSARI - krátkosrstá (PDS)
M: Britney Donnevara – polodlouhá srst, HD A, ED 0, 61,5 cm, MDR1 +/+, DM N/N, DNA

Klubový šampion ČR, Klubový vítěz 2018 + BOS
Český šampion, Slovenský šampion krásy mladých
BIG IV, Junior BIG II
3x BOB, 2x BOS, 2x CACIB, 3x CAC ČMKU, 2x Národní vítěz
Victory Junior Winner, Vítěz Slovenska mladých
Krajský vítěz, Vítěz Dětřichova
10x CAC, 3x Res CAC, 4x CAJC, Vítěz třídy, 2x VN1


O: Jurášek z Veselé rodiny – dlouhosrstý, HD A, ED 0, 60 cm, MDR1 +/+, DM N/N, DNA

Res CAC, Výborný
Zkouška BH-VT. (Oba rodiče Juráška se zkouškou IPO 3).

Raš je vyrovnaný, přátelský, veselý a hravý pes. Pracovně vedený. Pěkného exteriéru, nižší výšky, kompaktních proporcí, střední síly kostry a výborné pigmentace.

Jurášek z Veselé rodiny Britney DonnevaraFotky štěňátek Další foto Juráška Rodokmen štěňátek


štěňátka 2004 štěňátka 2005 štěňátka 2007 štěňátka 2008 štěňátka 2009 štěňátka 2010 štěňátka 2011

štěňátka 2012 štěňátka 2013 štěňátka 2014 štěňátka 2015 štěňátka 2016 štěňátka 2017 štěňátka 2018

štěňátka 2019 štěňátka 2020 štěňátka 2021 štěňátka 2022 kontakt na nás