O plemeni:

Cathy 3 roky

Vzhled

středně vysoký, silný, dobře osvalený, bílý ovčácký pes, s krátkou nebo dlouhou srstí. Obdélníkový formát, elegantní a harmonická postava. Ušlechtilá hlava se vzpřímenýma ušima, tmavé oči, inteligentní výraz. Černý pigment čenichu, pysků a očních víček. Kohoutková výška: psi - 58...67cm, feny - 53...62cm, hmotnost: psi 30...40kg, feny 25...35kg.


Simara 8 let

Povaha

bílý ovčák je temperamentní, pozorný, ostražitý. K cizím zdrženlivý, zachovávající si odstup. Oddaný své rodině, milující děti. Pracovitý, poslušný, lehce a rád se učí vše nové, pod dobrým vedením cvičí s radostí a chutí. Nemá rád tvrdé zacházení. Bez problémů snáší jiné psy i ostatní zvířata.


Využití

Ideální rodinný pes, příjemný společník a kamarád k dětem. Hodí se pro sportovní i služební výcvik. Vyniká v canisterapii, jako průvodce nevidomých i asistenční pes k lidem různě postiženým. Je výborný hlídač. Uplatní se jako pes záchranářský i v různých druzích sportu - canicross, bikejöring, agility, také při pasení ovcí, v menší míře saňový sport, tanec se psem.

Christine Sweety - pravý ovčácký pes Fergie Donnevara při výcviku obrany Izaura Michele Donnevara  - sportovec